Panel uživatele

Montáž a seřízení zdarma

  • jsme stale s vami
  • koloběžky Galaxy
  • rudy

Montáž a seřízení ZDARMA

Montáž a seřízení ZDARMA

Montáže a seřízení kola od nás

Nákupu jízdního kola přes internet se u nás nemusíte bát! Všechna kola, která si u nás objednáte přes e-shop www.sapabike.cz a posíláme Vám je přímo z našich kamenných prodejen, jsou před odesláním ZDARMA kompletně smontovaná a seřízená tak, abyste ihned po obdržení kola mohli vyrazit na svůj první výlet.

Vzhledem k podmínkám přepravních společností je nutné demontovat některé části kola tak, aby se nám Vaše nové kolo vešlo opět do krabice (přední kolo, pedály) a komponenty, u kterých by mohlo dojít k poškození při dopravě (blatníky, světla a podobně).

Pokud si objednané kolo vyzvednete u nás na našich prodejnách, je pro Vás samozřejmě ZDARMA kompletně připraveno a seřízeno, včetně požadovaných doplňků.

Až Vám kolo přijde domů:

Sestavení jízdního kola z krabice, aneb jak na to krok za krokem:

• Kolo vybalte z krabice a zbavte všech ochranných prvků.
• Nasazení předního kola. Nasaďte přední kolo do vidlice. Tady pozor na směrové pláště - na plášti je vždy šipka směru otáčení. Je důležité, aby páka rychloupínací páčky byla dostatečně dotažena směrem k vidlici. Kolo by mělo být uprostřed vidlice a zároveň pevně usazené ve vidlici. Brzdové špalky by měly být přesně proti brzdovým drahám ráfku. Pokud máte kotoučové brzdy, měl by být brzdový kotouč na středu brzdových destiček. Roztočte kolo a zkontrolujte, zda bzdy někde "nedrhnou". K montáži předního kola nepotřebujete žádné nářadí.
• Montáž pedálů. Pedály jsou označeny písmeny „R" (pravý pedál a pravá klika z pohledu jezdce) a „L" (levý pedál a levá klika z pohledu jezdce). Je vhodné závity pedálů před namontováním namazat vazelínou. Zkontrolujte zda jsou pedály opravdu pevně dotaženy. Zde budete potřebovat klíč č. 15.
• Nasazení a zajištění sedla. Výšku sedla nastavíte pomocí objímky na sedlové trubce. Upozornění: Na sedlovce je drážkou vyznačená maximální přípustná výška pro její vytažení – nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto drážku! Zde nebudete potřebovat žádné nářadí.
• Nasazení řídítek a představce. Řidítka jsou od nás již připravená, tedy osazena řadícími i brzdovými pákami, stačí je tedy nasadit na představec, či představec na vidlici a dotáhnout. Pozor na utahovací moment! U většiny řidítek a představců je utahovací moment 6-10 Nm, dotahujte tedy s citem, přesto pevně. Zkontrolujte zda se řidítka či představec neprotáčí. Výšku řidítek či jejich sklon si také můžete upravit a to v závislosti na jejich typu. Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás. Zde budete potřebovat imbus č. 4 (případně 5 / 6, podle typu řídítek).
• Pečlivě zkontrolujte funkčnost a dotažení všech částí Vašeho nového kola. Nevyjíždějte s kolem, které není v plně funkčním stavu. Pokud si nejste jisti, že zvládnete kolo spolehlivě seřídit sami, svěřte tuto práci kvalifikovaným odborníkům.
• Máte jakékoliv pochybnosti nebo se jen chcete na něco zeptat? Zavolejte nám!

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na info@sapabike.cz

nebo na telefonech +420 581 737 035nebo +420 581 259 008

Váš tým SAPA BIKE

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info